نتایج جستجو برای عبارت :

داستانک‌رباعیِ کش‌آمده "آزادترین درخت" از داوود خانی خلیفه‌محله (لنگرودی)

داستانک‌رباعیِ کش‌آمده
داوود خانی خلیفه‌محله (لنگرودی)
اَبرَنجَک و رعد و باد می‌آزارید
باران
باران
از آسمان می‌بارید...
مَردی
لبه‌ی پنجره آمد؛
                           می‌دید:
در باغچه‌ی حیاطِ باران‌شسته،
کت‌بسته‌ترین دانه‌ی افشانده به‌خاک
آزادترین‌درخت را می‌کارید.

شلمان- 28 خرداد 1398 خورشیدی
روزی گاندی در حین سوار شدن به قطار یک لنگه کفشش درآمد و روی خط آهن افتاد. او به خاطر حرکت قطار نتوانست پیاده شده و آن را بردارد. در همان لحظه گاندی با خونسردی لنگه دیگر کفشش را از پای درآورد و آن را در مقابل دیدگان حیرت‌زده اطرافیان طوری به عقب پرتاب کرد که نزدیک لنگه کفش قبلی افتاد.

یکی از همسفرانش علت امر را پرسید.گاندی خندید و در جواب گفت: مرد بینوائی که لنگه کفش قبلی را پیدا کند، حالا می‌تواند لنگه دیگر آن را نیز برداشته و از آن استفاده نم
داستانک‌رباعی با راوی دوم‌شخص
شاعر: داوود خانی خلیفه‌محله (لنگرودی)
ظهری شرجی،
                   دمِ هوا بیش‌ازحد،
باحوصله،
              یک زنجره‌ی کاربلد،
کور از خواب وُ
خیس عرق، می‌دیدی؛
بر شاخه‌ی
خشکیده‌ی رَز زِر می‌زد! (10 تیرماه 98)
در باغ یک دیوانه خانه، جوانی رنگ پریده, جذاب و شگفت انگیز را دیدم.
بر نیمکتی کنار او نشستم و گفتم : «چرا این جایی؟» مرد با تعجب به من نگاه کرد و گفت :«چه سوال عجیبی، اما جوابت را می دهم. پدرم می خواست مثل او باشم؛ عمویم هم می خواست من مثل خودش باشم. مادرم می خواست من تصویری از شوهر دریانوردش باشم و از او پیروی کنم. برادرم فکر می کند باید مثل او ورزشکاری ماهر باشم.» «استاد فلسفه و استاد موسیقی و استاد منطق هم می خواستند مثل آنها باشم، مصمم بودند که
بسم الله الرحمن الرحیم
(شهید ابراهیم هادی)
یکی از هم محله ای های شهید هادی تعریف میکرد:
ابراهیم مجروح شده بود. دیدم در کوچه با عصای زیر بغل راه میرود. چند دفعه ای به آسمان نگاه کرد و سرش را پایین انداخت. رفتم جلو و پرسیدم:(آقا اِبرام چی شده؟؟)
اولش جوابم را نمیداد ولی بعدش گفت
ادامه مطلب

مهرگان رسید و بر درخت:
 بادِ سردِ اعتراض می‌وزید و برگ‌های زرد می‌کَنید و زاغِ اغتشاش، روی شاخه می‌پفید و سیبِ سرخ می‌لهید... 
** 
مهر رفت و شد درخت‏، لخت‌و‌پاپتی و غربتی.
شلمان؛ نهم مهر 1398 خورشیدی-داوود خانی خلیفه‌محله
واژه هایی که هجای میانی"وو"دارند، مانند: طاووس، کاووس، چاووش، سیاووش، داوود و...با دو واو نوشته می شوند. به جز در دو مورد:1_هنگامی که تبعیت از رسم الخط قرآنی مد نظر باشد مانند:داود2_هنگامی که نام شخص در شناسنامه با یک "واو" آمده باشد." سودابه زنی...سنگدل و غدار است و سیاووش را می خواهد، تنها برای اینکه از جوانی رعنایی او برخوردار شود." (ندوشن:جام جهان بین92)فرهنگ درست نویسی سخنمنبع
https://t.me/qande_parsi/116
بعد از یکسال در صف انتظار، بالاخره امروز خبر پخش سریال ” زندگی شگفت انگیز است” از شبکه دوم سیما داده شد. به همین مناسبت، تصمیم گرفت تا به معرفی کامل بازیگر اصلی این سریال، رضا داوود نژاد بپردازد. در ادامه مطلب، برای مشاهده بیوگرافی کامل این هنرمند عزیز و همچنین جدیدترین عکسهای رضا داوود نژاد و همسرش با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
یادم می‌آید زمانی که تصمیم گرفتم به ایران بیایم فرانسوا سیمون مدیر تئاتر «کاروژ» که خود کارگردان و بازیگر بسیار معروفی بود به من گفت: «تو اینجا وارد کار حرفه‌ای شده‌ای و داری موفق می‌شوی. چرا به ایران می‌روی؟» گفتم: «من ایرانی هستم و دوست دارم به کشورم برگردم و آنجا کار کنم» با اینکه از بچگی به خاطر شغل پدرم در خارج از کشور مدرسه و دانشگاه رفتم و زندگی کردم، اما همیشه رویایم فعالیت تئاتری در ایران بود.
داوود رشیدی
امروز ۲۵ تیر ماه زادروز ب
امه محله شمه محله سامونه
امه ریکا شمه کیجا خواهونه
اگه خوانی دونی ونه نشونه
قد بلند بالا و لث لث راه شونه

امه محله شمه محله دیاره
امه ریکا شمه کیجای یاره
بورین و باوین ونه ننا ره
عاروس هاکنه و هاده اماره

ترجمه معنایی:
روستای ما به روستای شما مشرف است
پسری از روستای ما عاشق دختری از روستای شماست
اگر نشانه این پسر را میخواهید بدانید؛ قد بلندی دارد و آهسته آهسته راه میرود

روستای ما از روستای شما دیده میشود
پسری از روستای ما یار دختری از روس
محله حکمت یکی از محلات منطقه یک شهر تهران است . جمعیت این محله 36037 نفر و خانوار آن 11567 خانوار می باشد . 
در حال حاضر دزاشیب و حکمت دو محله جدا از یکدیگرند اما در گذشته این دو محله یکی بودند و به نام دزاشیب - حکمت خوانده می شدند . وجه تسمیه حکمت به دلیلی سکونت حسینعلی خان حکمت ملقب به حشمت الممالک فرزند حیدرخان معظم الدوله در خیابان اصلی این محل بوده است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به نام شهیدان سرفراز برادران سلیمانی شد .
قدمت محله حکمت 400 سال ا
محله نیاوران از محله های ناحیه 4 منطقه یک شهر تهران است که دارای 9591 نفر جمعیت و 2934 خانوار است . 
نیاوران نام دهکده ای در شمال تهران  بود . محدوده قدیمی این محله از شمال به کوه های جمال آباد ، از جنوب به خیابان نیاوران ، از شرق به کاشانک  ، و از غرب به منظریه منتهی می شده است .
آبادی قدیم نیاوران در شمال مجموعه فعلی کاخ نیاوران قرار داشت . ناصرالدین شاه زمین ها و ساختمان های این ده را خرید همه را تخریب کرد و بافت کنونی نیاوران را پایه ریزی کرد .
این
فتوکلیپ
دوبیتی گیلکی ”یـواشیْ!“ از داوود خانی خلیفه‌محله در آپارات گیلکان
اُهُـی سرگالشِـیْ! کــوهؤن زِئنی نِـیْ

بوزَه‌را مِئن،
گوسَــندؤنَه دَرَی هِـــیْ

دَرِه مِـئن،
وَرگ ایسأیْ دُندؤن‌بَسؤسَه

یَــواشیْ! اُی
یـواشیْ! اُی یـــواشیْ!

داوود خانی خلیفه‌محله- 16دی 1396 خورش
برگردان واژگان:
سرگالش: سرچوپان/ بوزَه را:
بُزرو. باریک راه/ گوسَنداُن: گوسفندان

وَرگ: گرگ/ دُنداُن بَسؤسَه: دندان ساییده

این روستا دارای سه قنات است که در قسمت میرآباد آن رحمت آباد مردم سکونت دارند اکثر مردم محله میرآباد از طایفه لاسکانی وشاهوزهی می باشند وشغل اکثر مردم این محله هم کشاورزی است دارای سه مسجد می‌باشد و از محله شیرآباد نسبت به وسعت و جمعیت پتانسیل بیشتری دارد.رحمت آباد و دهنه هم جزو محله میرآباد می‌باشند.
ویک محله تازه تاسیس به نام خیرآباد کهنک هم که محل زندگی خیرمحمد بلوچ لاشاری است به آن اضافه شده است
در وبلاگ نوشته های آینده نمای از محله های
هتل آپارتمان داوود مشهد یکی از هتل آپارتمان های نزدیک به حرم مطهر هست که از موقعیت مکانی مناسبی در مشهد الرضا برخوردار است. این هتل آپارتمان درخیابان امام رضا 5 با فاصله حدود 8دقیقه پیاده تا حرم مطهر رضوی فاصله دارد و زائران بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) میتوانند در فاصله زمانی کوتاهی به زیارت حضرت نایل شوند. همان طور که گفته شد نزدیکی به حرم مطهر و موقعیت مکانی ایده آل از جمله مهم ترین مزیت های انتخاب هتل آپارتمان داوود برای اقامت در مشهد مق

فتوکلیپ دو دوبیتی گیلکی از داوود خانی‌خلیفه‌محله در وبگاه آپارات
بشیِ و تاسیونی اَنبسابو            
دیلَ مِئن سنگینابو غم ببو کو
بونه با این همه چوشم‌اینتظاری       
بی‌یِه بَیْنم تره هنده مو لاکو!
شلمان؛  19 دی‌ماه 1398 – داوود خانی‌خلیفه‌محله
می‌یاریْ‌جون بمونی بو که بشّو       
ریفاقَ جونَ‌جونی بو که بشّو
مِه‌بَه فانوس بأرین سیه‌شؤئنِه                  
پوره نورَ جوونی بو که بشّو
بازسُرایی؛ 19 دی‌ماه 1398 – داوود خانی‌
Shirazart.blog.ir 
* زیبا پسندی و علاقه ایرانیان باستان به درخت تا به آن جا کشید که پیامبرش سروی از بهشت به ارمغان آورد و در کاشمر کاشت .
داستان سرو و کاشمر و تقدس آن معروف است و در شاهنامه فردوسی و بسیاری از کتابهای تاریخی ذکر آن رفته است ( آنچنان است که زرتشت درخت سرو را در کاشمر کاشت ) که به قول دقیقی ، چنان کهن شده بود که کمند برگرد او نگشتی .
خلیفه متوکل عباسی به طاهر بن عبدا....حاکم خراسان نامه نوشت که آن را قطع کند و تنه آن را برای پوشش طاق کاخ به بغدا
 نام کتاب : رفاقت به سبک تانک
نویسنده : داوود امیریانانتشارات : سوره مهرتوضیحات :این کتاب خاطرات رزمنده داوود امیریان وهم رزمانش است که به صورت طنز در قالب یک کتاب آمده است و دارای «۱۱۱» صفحه به همراه عکس های کاریکاتوری مرتبط به متن است و مناسب گروه سنی ( ج و د ) می باشد قطعه ای از کتاب :  تا به حال غصه دار نه دیده بودمش قرص روحیه بود اسمش قاسم بود و کارش خبر شهادت دادن به دوستان و اقوام بود این طور خبر شهادت برادر کسی را می داد سلام ابراهیم حالت
شهرداری مجوز نمیداد درخت را قطع کنیم. رسیده بودیم به راه حل نفت ریختن پای درخت. مامان گفت این کار با سقط جنین فرقی ندارد وقتی درخت زنده است و نفس میکشد.
حالا من شده ام همان درخت و نفت ریختند پای ریشه هام.
با هر باران فکر میکنم ریشه هام که از جنس گوشت و پوست و استخوان است بیشتر و عمیق تر می پوسد. احساسم حتی به باران هم عوض شده.
روزی پسر غمگین نزد درختی خوشحال رفت و گفت: من پول لازم دارم! درخت گفت: من پول ندارم ولی سیب دارم. اگر می خواهی می توانی تمام سیب های درخت را چیده و به بازار ببری و بفروشی تا پول بدست آوری. آن وقت پسر تمام سیب های درخت را چید و برای فروش برد. هنگامی که پسر بزرگ شد، تمام پولهایش را خرج کرد و به نزد درخت بازگشت و گفت می خواهم یک خانه بسازم ولی پول کافی ندارم که چوب تهیه کنم. درخت گفت: شاخه های درخت را قطع کن. آنها را ببر و خانه ای بساز. و آن پسر تمام شاخه
تو درخت سبز تناوریکه شاخه‌هایت در هر بهارگنجشک های شهر را بی منت، به مهمانی می‌خواندو منپیرمردی خسته را می‌مانمکه شخم زدهتمام خاک سرزمین اش رااز غرب تا شرقو اکنون زیر سایه ی آن درختخستگی یک روز سخت را از تن بیرون می‌‌کند.
 #سعید_فلاحی (زانا کوردستانی)
وقتی درخت نخلی قطع میشود گویی انسانی به قتل رسیده و درخت بسیار مقدسی است.و این بخاطر شباهت بسیار نزدیک و جالبی هست که این درخت به انسان دارد.درخت نخل در ۱۶ سالگی بالغ میشود و ثمر میدهد و در پیری٬دندان نخل که "تَوَخْتَکْ" نامیده میشود٬میریزد.
اگر هنگام جابجایی سر نخل صدمه ببیند خشک میشود٬چون در سر نخل ماده ای وجود دارد به نام"کَچ" که همانند مغز آدمی است.درخت نخل مثل آدمها در آب خفه میشود٬و اگر آب از سر نخل بگذرد مرگ درخت نخل حتمی است.سر هر درختی
گرده‌ی جابُلْقا

اربابی؛

گندم از رعْیَتِ خود می‌دِرَوید...

لبه‌ی جابُلْسا

-  خطّ افق-

داشت می‌رفت فرو

داس اخرایی خورشید غروب.

شلمان؛ 
11  مرداد 1398 خورشیدی- داوود خانی
خلیفه‌محله(لنگرودی)
از ابتدای امسال به خودم قول داده ام در مسابقه ماهانه داستان پنجاه و سه کلمه ای مجله آمریکایی Prime را شرکت کنم تا اینکه بالاخره یک روز نوشته هایم به درجه ای از کیفیت برسد که برنده مسابقه ماهانه بشوم.
امتیاز این مسابقه به این است که تنها باید در 53 کلمه داستانت را بنویسی....همین و بس. نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر. اینجاست که قدر کلمات را می دانی. جایی برای زیاده گویی نیست. نمی توانی هذیان گویی کنی.باید خیلی سریع همه اجازی پازل را بچینی و در پایا
زنى را دیدم با پیراهنِ حریرِ رها شده در دستان باد و گیسوان بافته شده به درازاى یک عمر، که سیب هاى سرخ درخت آرزو را یکى یکى از شاخه هاى جوانى اش با غرور مى چید، تا از میانشان سیب جاودانگى را بیابد. هر سیبى که کم مى شد خوشه اى از گیسوانش سفید و قامتش اندکى کوتاه مى شد، به سیب آخر که رسید آن را بر بلندترین شاخه ى درخت یافت نه دیگر دستش به آن مى رسید، نه توانى برایش باقى مانده بود و  نه حتى عابرى به آن پیرزنِ موى سفید قامت خمیده نگاهى مى کرد، بى اختیا
۱۲:۴۶ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸
(به کسی که به من گفت می‌خواهم در تنهایی خود آدم‌تر باشم همان‌طور که درخت در تنهایی خود درخت‌تر است) 
دیروز افتاده بودم به قدم زدن و تا آن دیوار رفتم تنهایی. تا آن دیوارِ سفید که از حاشیه‌هاش سرخ بیرون زده. و تصویر آن دو بار را مقابل آن دیوار و توی آن کوچه نگاه کردم. نگاه‌مان کردم.رفته بودم پیش روانشناس و کار بیهوده‌ای بود. دور بود از من. و گمان کردم هرگز نخواهد فهمید که چرا مقابل آن دیوار می‌ایستم. 
و تنها قدم می‌ز
می گویند منبر را از چوب درخت گردو می سازند که بسیار محکم و با کیفیت است.درخت گردو علاوه بر چوب مرغوب، سایه و بار خوبی هم دارد.اما درخت چنار میوه ندارد، سایه درست و حسابی هم ندارد، از آن چوبه دار می سازند.دعوای این دو درخت در شعر استاد شهریار شنیدنی است!

ادامه مطلب
باد، برخاست به‌ناز
                        نرم؛
                                در آب، تکان کوه
می‌خورْد
لَخت؛
                      لرزان لبِ جو، بوتیمار
                                  سخت اندوه
می‌خورْد

شلمان‎؛ 
29 تیرماه 1398 خورشیدی- داوود خانی خلیفه‌محله(لنگردی)
محله ازگل یکی از محلات ناحیه 9 منطقه یک شهر تهران است . این محله دارای 20166 نفرجمعیت است که در قالب 5007 خانوار ساکن این محله هستند .
این محله از قدیمی ترین محلات تهران است و در حال حاضر دارای خصوصیتی انحصاری از منظر جغرافیایی می باشد و آن اتصال به بزرگراهها از چهار سمت می باشد. در این محله سه طایفه ی بزرگ ازگلی، طلوعی و رنجبریان وجود داشته که احتمالا از سمت شمال کشور به این محل مهاجرت نموده اند و همچنین نقش کشاورزان و باغداران را در به وجود آمدن ای
تنوع زیستی درخت کاری در ایران بسیار است. این تنوع درخت کاری به وسیله آب و هوای آن منطقه صورت می گیرد و در هر منطقه از ایران بر حسب آب و هوای آن منطقه یک یا چند نوع درخت یا گیاه رشد خوبی دارد و افراد آن منطقه نیز بر اساس این دلیل یا علت به کاشتن آن درخت یا گیاه تاکید می کنند و از کاشت آن صود یا بهره می کنند.

ادامه مطلب

رباعی «گرگ و برّه» از داوود خانی خانی‌خلیفه‌محله در وبگاه آپارات
گرگ آمد و تند، برّه را پاک درید
فوّاره‌ی خون بره بر خاک چکید
می‌خواست که دشت تا کمی سرخ شوَد
برف آمد و رویِ گرگ را کرد سفید!
بازسرایی مصراع سوم؛ 24 دی‌ماه 1398 خورشیدی
 نام کتاب : رفاقت به سبک تانک
نویسنده : داوود امیریانانتشارات : سوره مهرتوضیحات :این کتاب خاطرات رزمنده داوود امیریان وهم رزمانش است که به صورت طنز در قالب یک کتاب آمده است و دارای «۱۱۱» صفحه به همراه عکس های کاریکاتوری مرتبط به متن است و مناسب گروه سنی ( ج و د ) می باشد قطعه ای از کتاب :  تا به حال غصه دار نه دیده بودمش قرص روحیه بود اسمش قاسم بود و کارش خبر شهادت دادن به دوستان و اقوام بود این طور خبر شهادت برادر کسی را می داد سلام ابراهیم حالت
این پاورپوینت در 22 اسلاید به شکل منحصر به فرد و زیبا طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از مشخصات فردی حضرت داود،حضرت داود در اسلام،داستانی از حضرت داود در قرآن،نزول وحی و کتاب حضرت داود، لغزش درقضاوت و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد حضرت داوود در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید
جهت دانلود فایل کلیک کنید
رباعی روزمرْگی

از: داوود خانی خلیفه‌محله (لنگرودی)

**

پائیزیِ زرد‌بــــــرگی‌ام را هر شب

اندوه دلِ تگـــــرگی‌ام را هر شب

چون جــــغد به‌ آه‌و‌‌ناله‌ می‌ریزانم

منظومه‌ی روزمرْگی‌ام را هر شب

بیست‌و‌دوم اردیبهشت نود‌و‌هشت
محله ای از کثرت دزدی ورد زبان بود 
و همگی دزد محله را می شناختند . دزد بیچاره گر چه می دانست از چه کسی باید دزدی کند مرام و معرفتی بر هم محله هایش  هم می داشت و تنها از ماشینی دزدی می کرد که پلاک شهرستان می بود . 
شبی دست رفاقت و دوستی با دزد مانع دزدی شدن شد و مبلقی به رضایت دزد تقدیم حضورش شد 
او بسیار از این حرکت خرسند بود و هر گاه ملاقات حضور بر می خورد لبخندی بر لبانش نقش می بست و دیگر ان محله از هر نوع دزدی بیمه گشت .
گر چه با مشکلاتی که عنوان
نیمه‌شب دیشب دلم هوای پاییز رو کرد!
چشمام سنگین شده بود ولی ظاهرا خودکارم هنوز رو کاغذ می‌رقصید و خسته نشده بود!

آبان و یک برگ درخت
زمین چشم به راه است
یک راه پر از باد
در امتداد تنه‌ی سخت
آن طرف‌تر به موازات راه
منم و صبر و هراس
چشم‌های تاریک خویش را
می‌فرستم پی آن شاخه‌ی برگ
می‌دوانم رویش
می‌رسم بر سر برگ
برگ لرزان استمنم و برگ و حواس
منم و برگ و دو چشم
برگ، لرزان پر ترس
پلک‌های چشم را
می‌کوبم بر برگ
برگ می‌زارد، می‌شود خواهش
من ولی چ
پاورپوینت تحلیل و بررسی محله ی سنگلج، در 26 اسلاید تهیه و تنظیم شده است.
سرفصل های این پاور:-شناخت شهر تهران-وجه تسمیه تهران-تاریخچه شهرتهران-تهران در دوره  فتحعلی شاه-تهران در دوره ناصرالدین شاه-نقشه تقسیمات سیاسی-شناخت محدوده ی مورد مطالعه-کالبد-نظام کالبدی محله سنگلج-کاربری اراضی-سیما و منظر شهری محله سنگلج-بررسی خط آسمان-بررسی تناسبات کالبدی-نشانه ها و نقاط عطف-توده و فضا-فضاهای جمعی،عناصر و مکان های خاطره انگیز و با هویت-نظام سیمای ابن
بسم الله الرحمن الرحیم
(شهید مدافع حرم حسین محرابی)
این داستان توسط یکی از همرزمان شهید محرابی روایت شده است:
چند وقت بود که آمده به "حما". می خواست به دمشق برود و 
مأموریت اش را تمدید کند. بعد از آن هم باید به حلب می رفت؛ موقع
خداحافظی به حسین گفتم: ببین وقتی می روی دمشق، یک بازار 
روبروی مسجد اموی یک بازار هست به اسم حمیدیه.
ادامه مطلب
رزومه دکتر رضا بهمنش کاندیدای انتخابات شورایاری محله صدر منطقه سه
۱.دکترای تخصصی رادیولوژی و سونوگرافی 
۲.دکترای عمومی دام پزشکی 
۳.کاندیدای دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی 
۴.مدیر اداره دامپزشکی شهرستان های مختلف به مدت ده سال
۵.مدیر مرکز رادیولوژی و سونوگرافی آلفا در محله صدر تهران
۶.فعال اجتماعی و سیاسی از سال ۸۲
با سلام و احترام محضر اهالی محترم کوی کاج شیراز

به اطلاع اهالی محترم می رساند با هدف کسب آگاهی از نظرات ساکنین محترم محله در خصوص برنامه های در نظر گرفته شده  تعدادی از جوانان پرتلاش همکاری کننده با شورای محله با کمک فکری و اجرائی دانشگاه زند با ارائه کارت شناسایی محله (سبز رنگ) و همراه داشتن فرم های نظرسنجی از تاریخ 98/4/31 به درب منازل اهالی مراجعه می نمایند.
ضمنا قابل توجه است که نظرسنجی کنندگان کارت های تردد موقت خودروئی را نیز در ازائ دریا
به اطلاع اهالی محترم محله علیا می رساند
پایگاه بهداشتی محله علیا با همکاری شورای اسلامی خرو
از تاریخ ۲۳ فروردین از (( نختران ))
به محل جدید واقع در جنب بانک ملی (( ساختمان قبلی بانک صادرات )) منتقل شده است .
از ساکنین محترم محله علیا خواهشمند است جهت دریافت خدمات به محل جدید مراجعه فرمایند .
✅ کانال خرو آنلاین
@Kharv_Online
مشاهده مطلب در کانال
کانال ما در سروش
من گذاشتم مثل پاییز توی کوچه ها تنهادل سپردم به یه نشونی روی دل برگهاراه افتادم توی کوچه دنبال رد پا هاترد پا ها منو کشوند زیر اون درخت خاطراتتو نبودی،تو نبودی تکه بدم به شونه هاتدست  کشیدم رو درخت که حس کنم گرمای تو روولی از گرما نبود و روی تن اون درخت...
میلاد شکیبا ✒
توی بارانی که می‌بارد غروب آفتاب 

می‌تراود عطر از گل‌های زرد بیدمِشک،

می‌کَنَم

-       سرخ و سیاه و خوشمزِه -

تشتی لب‌پَر از تمشک،

لابه‌لای برگ‌های گوشوارک‌دار سبز.

زیرِ تیغ ساقه‌های صاعقه،
تا بیایی

می‌نشینم

بوسه‌ می‌کارم برایت

در حوالیِ پل رنگین‌کمان؛

توی بارانی که می‌بارد غروب آفتاب... 

شلمان؛ چهارم مرداد 1398 خورشیدی – داوود خانی خلیفه‌محله(لنگرودی)
مارِ دم‌سیاه شاخ‌دار

می‌خزید بی‌صدا، لابه‌لای برگ‌ها،کنار پرتگاه

شب به نیمه‌اش رسیده بود،

روی مرز اشتباه،  

با دو چشم ناز و یک دلِ زیاده‌خواه،

بوسه‌ای

بر فراز تپه از پلنگ ماده می‌گرفت ماه...

**

دوردست

در جوار طعم تند شنبلیله‌ها و بوی کاه

ناگهان

شیهه‌ای کشید مادیانِ گُشنِ یالقوزِ راه‌راه...

داشت می‌چمید بادِ نرم باردار صبحگاه
شلمان-داوود خانی خلیفه‌‌محله(لنگرودی)‎‎25 تیرماه 98
فتوکلیپ مینیمال: «شاه‌ماهیِ‌سرخِ‌کوچولوی برکه» از داوود خانی‌خلیفه‌محله
مرد، بر سنگ درشت خزه‌پوش زودشکن لب برکه نشسته و خیره است به‌ ابرها و آسمانی که برآب نقش بسته و شاه‌ماهیِ‌سرخِ‌کوچولوای که درآن پی‌درپی، دُم‌و‌سر می‌جنبانَد و واپس می‌خزد و گاهی تیز، بالا می‌آید و طاق برکه را می‌شکانَد و‌آسمانِ آب را می‌آشوبد و بی‌درنگ، ‌کف برکه می‌روَد و ابرها و آسمان برآب، باز، شکل تازه‌ای می‌گیرد.
مرد، برای لحظه‌ای نگاهش را از ماهی

از نمادهای اصلی جشن کریسمس درخت کریسمس برفی است که معمولا به وسیله ی انواع آویزهای برفی، ستاره ای و یا شکلاتهای عصایی تزئین می شوند. معمولا از درخت کاج طبیعی برای اینکار استفاده می شد اما امروزه به جهت تمیزی و استفاده مجدد از آن از نوع های مصنوعی استفاده می شود. انواع سایز های مختلفی برای درخت کریسمس وجود دارد اما معمول ترین آنها 60 – 90 و 15 سانتی است. درخت کریسمس برفی 90 سانتی متری، از جنس پلاستیک با قیمت مناسب قابل عرضه شدن در فروشگاه اینت
نراق بخشی از شهرستان دلیجان در استان مرکزی از گذشته تا کنون با مَحله های زیبایش مشهور می باشد.
با کمک مردم تاریخ دوست نام مَحله های نراق جمع آوری گردید :1- محله شربتی ها(کوچه اسدآبادی)2- محله دنیاران(مقابل مسجد بازار)3- محله نراق نو(کوی ولیعصرعج)4- محله لاجره یا لاچار(کوچه شهید حسن(حمید) ابراهیمی )5- محله شکاری(پشت مسجد جامع)6- محله مُلا کوهی(کوچه شهیدان احمد ابراهیمی و عباس رمضانی)7- محله چاله ماه جَبین یا چاله ماماجی (محوطه خانه مظفری ها منشعب از ک
پل خشتی در لاهیجان، جلوه ای است از دوران حکومت کیائیان که در غرب لاهیجان، یکی از محله های قدیمی شهر، در انتهای خیابان کاشف غربی، قرار دارد. میرظهیر مرعشی در کتاب خود از این پل نام برده است. در این کتاب آمده که در اوایل قاجار، حاج جعفر کاشانی، پلی آجری با آهک و ساروج را جایگزین پل قدیمی و سنگی نموده. بازسازی این پل در سال 1271 هجری قمری صورت گرفت. ابعاد این پل 50 در 5/4 در 11 متر است و با آجری به رنگ قرمز ساخته شده است.این پل زیبا که به پل خشتی پردسر و خ
فتوکلیپ نیماییِ « شبِ دم‌کرده» داوود خانی‌خلیفه‌محله در اینستاگرام
لبه‌ی پنجره‌ی یک‌لَته‌باز
ماهیِ تُنگِ بلور،
سر‌و‌دُم می‌جنبانْد.
بادِ برخاسته شلاقش را
به‌تنِ پنجره و شیشه‌ی لق می‌کوبانْد
ابر بر قله‌ی کوه
ماه را می‌پوشانْد...
مرد
فانوس رَفِ کلبه‌ی تنهاییِ خود را گیرانْد.
باد
کمتر شده‌بود
آن‌سویِ جاده‌ی پرپیچ وخمِ آبادی
مرغِ شب‌آهنگ از شاخ درخت آویزان
یک‌نفس
بارِ غم می‌تَرَکانْد...
باد
جان‌باخته‌بود
درّه‌ی سنگیِ رود
آ
  محله ی اراج از نظر محدوده ی جغرافیایی ، از شمال به اتوبان ارتش ، از جنوب به اتوبان شهید بابایی ، از شرق به اتوبان امام علی و از غرب به خیابان شهید لنگری و میدان اراج منتهی می شود . این محله یکی از محلات ناحیه 9 منطقه یک است.این محله دارای 11667 نفر جمعیت است که در قالب 3578 خانوار در این محله زندگی میکنند.
این محله در گذشته به صورت دهکده بوده است زمین های این دهکده در ابتدا متعلق به حاج ابراهیم خان ظهیر الدوله بوده که بعدها این زمینها توسط میرزا محم
فتوکلیپ رباعی گیلکی پأپّـؤیْ در آپارات
گیلکان
شلمؤنˇروخؤنَه وِئر بَزأم،
کوملِه لاکؤیْ!
چأیْ‌باغˇمیــئِـن تِه‌بَه بَکَندَم”پأپّـؤیْ

خَئسْتم ته هَدَم،
دَپَرکَسَم خوابˇ‌جی‌یَه
مـآ، اَخمأچِه‌بو،
بَدِئم می‌چِشمؤن اَرسؤیْ
داوود خانی
خلیفه‌محله(12 خرداد 1398 خورشیدی)

کاربرد واژه‌ی پأپّؤیْ در
گیلکی
گنده‌لاتِ لات‌ها لات محله‌ی ما را تهدید کرده است. لاتی که تا دیروز اهل محل از او شکایت داشتند امروز به حمایت از او همگی دستمال به دست داشتند. زورگویی‌ها و زورگیری‌های او را فراموش کرده‌اند تا لات محله‌ی ما نزد گنده‌لات لات‌ها موش نشود. می‌گویند لات محله‌ی ما هر چه قدر هم بد باشد بچه محل ماست، اگر ما امروز نگوییم من هم یک لات هستم، فردا پیش گنده‌لات لات‌ها هر چه قدر هم زارت و زورت کنیم فایده‌ای ندارد. اگر ما امروز پشت لات محله‌مان نایس
خرید خانه در منطقه 10 تهران، بررسی مزایای خرید خانه در منطقه ده
اگر به دنبال خرید خانه با قیمت مناسب هستید بهتر است به خانه های منطقه 10 تهران سری بزنید. منطقه 10 تهران یک منطقه قدیمی با قدمت حدودا صد ساله است که خرید آپارتمان در منطقه ده نیاز به بودجه کلانی ندارد و به علت جمعیت بالای ساکن در این منطقه خرید خانه، فروش خانه و اجاره خانه در منطقه 10 پررونق است.
منطقه 10 تهران کجاست ؟
منطقه 10 تهران در مرکز تهران قرار دارد و دسترسی محلی منطقه ده از س
یکی از
انتظارات از مدیریت محله‌های شهر تهران این بود که نه‌تنها مدیریت شهری از پیچیدن
نسخه واحد برای همه محله‌های شهر رهایی یابد بلکه مدیران محلات بتوانند با نیازسنجی
دقیق‌تر و در مقیاس محله برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی را در مقیاس یک‌به‌یک برنامه‌ریزی
نمایند این موضوع در دوره مدیریت پیشین به‌دفعات در سخنرانی‌های شهردار و سایر اولیای
امور این حوزه شنیده‌شده بود. علاوه بر آن مدیرت محله می‌بایست با مشارکت اهالی و استعدادهای
محله‌ا
از لوازم تزئینی درخت کریسمس، گوی تزئینی کریسمس می باشد که معمولا در طرح های گرد طلایی، قرمز و نقره ای می باشد. آویز درخت کریسمس طرح گوی طلایی کد 01، از آویزهای درخت کریسمس می باشد که از جنس پلاستیک و کائوچو بوده و به دلیل قیمت پایین آن طرفداران زیادی دارد.
برچسب‌ها: آویز درخت کریسمس, گوی تزئینی کریسمس
گفت :فقط بهم بگو که دیدی.
گفت:دیدم.
آروم شد و همه راه تا خونه رو از پاییز قشنگ و هوای سرد و آسمون ابری و نم بارون و درختای رنگی حرف زد و خوشحال بود که باورش داشت.
حالش خوبترین حال دنیا بود و از ته دل فریاد کشید: خدایا شکرت.

#داستانک
#باور
#خدابامنه
مثل نویسی درخت هرچه بارش بیشتر میشود سرش فروتر می آید داستان ضرب المثل درخت هر چه بارش بیشتر میشود سرش فروتر می آید داستان ضرب المثل درخت هرچه بارش بیشتر سرش فروتر می آید باز افرینی مثل درخت هرچه بارش بیشتر میشود سرش فروتر میاید درخت هرچه بارش بیشتر باشد سرش فروتر می اید حکایت درخت هرچه پربارتر سربه زیرتر انشا درخت هرچه پربارتر سربه زیرتر گسترش مثل خفته را خفته کی کند بیدار
انشا در ادامه مطلب
ادامه مطلب
باربری تهران
باربری تهران سالهای سال است که در محله امام زاده قاسم همچون سایر محله های منطقه یک و دیگر مناطق استان حضوری فعال و گسترده دارد. باربری تهران با برند تجاری نتسان در این مناطق شناخته می شود و با توجه به قیمت پایین و کیفیت خدمات بالا بهترین باربری در این استان محسوب می گردد.
حمل بار محله امام زاده قاسم
ناگوار و ناگهان پا می‌شوی؛
باد
برگی می‌پرانَد از درخت
می‌خرامی بی‌صدا بر جاده‌ی تُردِ غروب
من که حالم نیست خوب،
سایبانِ چشم‌هایم می‌شود دستِ چپم...
**
رفته‌ای
می‌بینمت خطّ افق اندازه‌ی یک‌قطره اشک.
برگ
پیشِ پایِ من افتاده است؛
می‌نشینم «خلوتم را آب‌و‌جارو می‌کنم» با گریه‌هایم.
شلمان؛ 12 شهریور 1398 – داوود خانی خلیفه‌محله
**
با بقیه‌ی گریه هایم
خلوتم را آب‌و‌جارو می‌کنم.(بهرنگ قاسمی)

مستند عابدان کهنز رو جستجو کنید کاملش رو می تونید ببینید. 
این مستند نحوه تبدیل یک محله بد به محله خوب و تولید جوون حزب الهی رو توضیح می ده. و از مسجد این محله چندین مدافع حرم تولید شده. به این می گن مسجد. 
یه قسمت کوتاه رو به انتخاب من ببینید. 
شهید مصطفی صدرزاده معروف به سید ابراهیم 
روحیه دعا و شوخی و تلاش
دریافت
رباعی« نان‌ می‌خورم از گندم ابـروهایت»

از: داوود خانی خلیفه‌محله(لنگردی)

**

دیدم خوابم سرم رو زانـــوهایت  

در دست من است حلقه‌ی موهایت

از سیب لبت  شراب می‌آشامـم 

نان‌ می‌خورم از گندم ابـروهایت

شلمان؛ 30 تیرماه 1398 خورشیدی   
باربری تهران
یکی از بهترین و مورد اعتماد ترین باربری های محله جوزستان منطقه یک شهرداری، باربری تهران است که در بین مردم شریف این محله با نام تجاری نتسان شناخته می شود. سالها سابقه درخشان این باربری به عنوان یک باربری کاملا قابل اطمینان و ارزان قیمت باعث شده که این شرکت مشهورترین شرکت فعال در حوزه حمل و نقل در منطقه یک شهرداری تهران لقب بگیرد.
باربری ارزان محله جوزستان
همسایه کوچولو
در کنار یک جنگل زیبا و قشنگ درخت بزرگی زندگی می کرد که شاخه های بلندش را به زیبایی پخش کرده بود. مردمی که به جنگل می آمدند برای فرار از گرمای بسیار شدید خورشید به سایه خنک این درخت پناه می بردند. حتی تعداد بسیار زیادی از پرندگان و موجودات کوچک هم در شاخه های آن زندگی می کردند.
در پای درخت گیاه کوچکی در آمده بود. این گیاه بسیار ظریف و باریک بود و با ملایم ترین نسیم بر روی زمین می افتاد.
روزی این دو همسایه کمی با هم صحبت کردند.
درخت تن
تیز می‌خیزانی
لمبر از کاناپه.
پلک‌برهم‌زدنی
گردن افراشته‌ای،
 لبه‌ی
پنجره‌ی رو به‌نشاط.
تپل است،
تپه‌ی رو به‌حیاط
پُرنفس
می‌شَنَوی از جایی
کبکِ کُرچ چمنی،
بانگ برآورده خروس.
بی‌دریغ؛
دوسه‌تیغ،
جامی از دختر رز می‌نوشی
به‌نظر می‌‌‌‌‌آید می‌گَـزَدَت.
می‌زنی پُک به‌چپق،
و عمیقاً
می‌روی توی نخش.
ناگهان می‌بینی،
د

و  

د
ماری شده است
دارد اندوه ترا می‌بلعد.

شلمان؛ پنجم مرداد 1398 خورشیدی – داوود خانی خلیفه‌محله
از من و شما، پناه‌برخدا، بَلا‌به‌دور ...
رامسری‌های گیلک‌زبان، زبانزدی دارند که برگردانش به‌فارسی می‌شود:
« تا بچّه بزرگ شود، بر قبر بزرگ، گیاه آقطی(پِیلَم) به‌بلندای هفت‌قد می‌رسد».
در مثل که مناقشه نیست؛ بله، #کرونا_را_شکست_می_دهیم؛ اما می‌ترسم از من و شما، پناه‌برخدا، بَلا‌به‌دور، کرونا این‌گونه که در گیلان‌زمین کره‌نایْ می‌نوازد وگیلک‌ها را چون برگ می‌پژمراند و می‌روباند،...
شلمان؛ 20 اسفند 1398 خورشیدی - داوود خانی‌خلیفه‌م
فتوکلیپ دوبیتی گیلکی لاکولا!کولاکو!... در وبگاه آپارات
از: داوود خانی خلیفه‌محله  
بشؤم
        مغریب بو
                        کوملِه پَـرَشکو
شبأبو،
        کو به‌جئور 
                        مآ دربؤمابو
می‌دیل تنگؤمأبو
                        تی‌ایسمه بأردم،
بدئم اؤجا دِئنه کو، لاکولاکو!...
(شلمان؛ 17 اردیبهشت 1398 خورشیدی )
خرید خانه در منطقه 10 تهران، بررسی مزایای خرید خانه در منطقه ده
اگر به دنبال خرید خانه با قیمت مناسب هستید بهتر است به خانه های منطقه 10 تهران سری بزنید. منطقه 10 تهران یک منطقه قدیمی با قدمت حدودا صد ساله است که خرید آپارتمان در منطقه ده نیاز به بودجه کلانی ندارد و به علت جمعیت بالای ساکن در این منطقه خرید خانه، فروش خانه و اجاره خانه در منطقه 10 پررونق است.
منطقه 10 تهران کجاست ؟
منطقه 10 تهران در مرکز تهران قرار دارد و دسترسی محلی منطقه ده از س
آن تک‌ شاخه که بر تک درخت این دشت روییده را ببین. آرام آواز می‌خواند و نغمه‌هایش همراهِ نسیم به گوش رود می‌رسد. رود آرامش می‌گیرد و آن را بر پهنه آبی بیکران اقیانوس طنین‌انداز می‌کند. لایه‌ای از آب بر فراز آسمان اوج می‌گیرد و می‌بارد و می‌نشیند بر جان تک درختِ تک‌شاخه. دل‌درخت سبز و سبز‌تر می‌شود. برگ‌ها و سپس گل‌ها می‌شکفد و سمفونی رنگارنگی از روح درخت می‌روید. پروانه‌ها گرد درخت می‌رقصند و پرندگان هم‌آوا می‌شوند با آواز درخت.
چند روز پیش یکی از شعب اومد داخل انبار و درخت های انار رو که دید، بهم گفت پایین درخت ها رو که سبز شده همش رو بِکنید تا انارا بزرگ و آبدار بشن و بعد هم رفت داخل. منم که از این کارای باغداری و این چیزا سر در نمیارم ولی به حرفش فکر کردم تا امروز که رفتم و هرچی شاخه و برگ زائد بود رو چیدم. بعضی هاش از بس تُرد بود مثل برگ کاهو خِرچ پِرچ می کرد و راحت کنده می شد و دلم می سوخت، خود درخت هم انگار مقاومت می کرد و این مقاومتش رو با چند بار زخمی کردن دست من نشون
نام کتاب : فرزندان ایرانیمنویسنده : داوود امیریانانتشارات : سوره مهرتوضیحات :این کتاب دارای «۱۸۵» صفحه از خاطرات داوود امیریان وهم رزمانش در پادگان حمزه میباشد که در قالب طنر است و مناسب گروه سنی ( ج و د ) میباشدقطعه ای از کتاب :حالا شلوغی و سرو صدا را ول کن و دادو هوار بلندگو را بچسب انگار کویتی کویتی و آهنگران با هم مسابقه ی رو کم کنی گذاشته بودند از یک بلندگو صدای کویتی پور با آن لحجه ی جنوبی اش و از بلندگوی دیگر آهنگران ، انگار ....
قطع از کمرِ تنها«تادانه‌دار» با نام علمی Celtis australisدر حریم مسجد‌شهدای شهر املش
این درخت دیرسال آراسته‌تاج که در پیشگاه مسجدشهدای املش، چسبیده به‌گلزار شهدا قرار داشت، باشکوه بود و به‌آدمی، آرامش وصف‌ناپذیری می‌داد... صدحیف!
ثبت عکس: صبح روز دوشنبه؛ ۵ اسفند ۱۳۹۸ خورشیدی
 داوود  خانی‌خلیفه‌محله

درخت کریسمس از سمبل های اصلی می باشد که برای آماده سازی آن معمولا چند هفته زودتر اقدام می شود. این درخت کاج کریسمس معمولا توسط انواع گوی های تزنئینی، آویزهای برفی، ریسه ها و جورابهای نمدی تزئین می شود. درخت کریسمس 150 سانتی متری از نمونه ی انواع درختهای کریسمس می باشد که از جنس پلاستیک و پایه ی فلزی ساخته شده است.
برچسب‌ها: درخت کریسمس, جشن کریسمس

و بعد از  باد و رعد و برق و  باران                                    
بِدان! برمی‌دمد خورشیدِ تابان
بریدن می‌توان دار از بُـن امـا؛                         
رگِ اندیشه را با داس نتْوان!
املش؛ بازسراییِ دوبیتی:  21 آبان 1398 خورشیدی – داوود خانی خلیفه‌محله
محله
سرشور از محله های قدیمی شهر مشهد که در غرب حرم مطهر واقع شده است و پس از محله
سراب ، جز اعیان نشین ترین محله شهر مشهد به حساب می آمد. راسته اصلی بازار مشهد
از محله سرشور شروع می شد و بخشی از بازار مزبور هنوز با نام  بازار سرشور مشهور است. به سبب آنکه محله سرشور
دروازه اصلی و مهمی نداشته در منابع تاریخی قدیمی کمتر از آن نام برده شده است.
کاروان سراها ، تیمچه ها و باغ های محله سرشور نسبتا کم و حمام ها و آب انبار ها و
مساجدش بیشتر بود. بیشتر ساکن
محله
از محله سرشور شروع می شد و بخشی از بازار مزبور هنوز با نام  بازار سرشور مشهور است. به سبب آنکه محله سرشور
محله
داستان از مجلس عروسی مرجان (مونا احمدی) آغاز می‌شود. در میانه‌های عروسی مأموران برای دستگیری داماد خلافکار (سروش صحت)وارد می‌شوند و میهمانان هم فرار می‌کنند. در این میان ریختن آب آلبالو روی پیراهن داوود گرامی (ساعد سهیلی) باعث می‌شود تا دوست داوود, مجید (علی صادقی)که خیال می‌کند او تیر خورده لباس‌های او را در بیاورد و او را به داخل اتاق ببرد آیدا صوفی (هستی مهدوی فر) هم تصادفاً به همان اتاق می‌رود و یک مأمور آن‌ها را باهم می‌بیند مرجان در

تزئین درخت کریسمس از مهم ترین و هیجان انگیزترین کارهای جشن کریسمس می باشد که باید لوازم مورد نیاز جهت تزئین به درستی انتخاب شود. برف آویز درخت کریسمس 6 تایی ستاره از جمله ی این موارد می باشد. به دلیل وجود 6 تکه در یک بسته به راحتی می توان جهت تزئین کل درخت از آنها استفاده نمود.
برچسب‌ها: برف آویز درخت کریسمس, جشن کریسمس
دوردست

داس‌ وارونه‌ی ماه

مِه انباشته را می‌تارانْد

تاج لیلاکوه را از ساحل می‌شد دید...

ماهیِ گنُده‌ی دُم‌باریکی

آب را شورانید.

مرغ ماهی‌خواری

سینه بر موج کشید...

داشت کامل می‌شد

قرص نارنجی خورشید طلوع در افق چمخاله

داوود خانی خلیفه‌محله(لنگرودی)؛ شلمان- 21 تیرماه 1398 خورشیدی

به‌صد ناز و دو‌صد مهر، به‌صد مهر و دوصد ناز                
برآنم که از آغاز، به‌من بوسه دهی باز
بَسَم نیست دوسه بوسه که دادیِ و بیا آه!                      
وگرنه کنم آغاز، گِلِه از تویِ طنّاز
کِه گفته‌است که بالای دو چشمان تو ابروست؟              
تو با آن لُپِ پرخون و لبِ وسوسه‌پرداز
که بسته‌است درِ خانه به‌رویم؟ که نبینم                       
به‌‌تن کرده‌ای آن پیرهنِ تنگِ ‌جلوباز!
بیا! آمده‌ام  با سبدی از گل میخک        
مرکز مشاوره قیطریه
محله قیطریه یکی از محله های قدیمی در شمیرانات محسوب می شود.
معرفی محله قیطریهموقعیت جغرافیایی این محله در زمان قدیم از قسمت شمال به خیابان قیطریه .و از قسمت جنوب مهسر هفتم .از قسمت شرق پارک قیطریه  .از قسمت غرب به شریعتی منتهی می شود.قدمت تاریخی در این محله مربوط به ۴۰۰ سال پیش می شود.مرکز مشاوره قیطریه
علت شکل گرفتن این منطقه مثل اکثر محله های شمیران به دلیل باغداری و کشاورزی می باشد.
اشخاص تاثیر گذار در شکل گرفتن این منطق
فتوکلیپ «پوره درم» از داوود خانی‌خلیفه‌محله در وبگاه آپارات گیلکان
پئیز‌وَلگ َ موسون می‌دیم بَبویْ  زرد                  
پوره دردم، پوره دردم، پوره درد
 پیرأبوم پیْ‌ببوردم می‌یأریْ‌جون                    
می دوشمنده، کوشنده، ایسَّه نامرد
شلمان؛ 18 آذر 1396 خورشیدی
امام صادق ع فرمود حسن بن علی  علیهمالسالام  در یکی از سفرهای عمره اش همراه مردی از اولاد زبیر بود که بامامتش معتقد بود در یکی از ابگاهها زیر درخت خرمای خشکی که از تشنگی  خشگ شده بودفرود امدند در زیر ان درخت فرشی برای امام حسن انداختند ودر برابرش زبیری زیر درخت خرمای دیگری زبیری سر بالا کرد وگفت اگر  این درخت خرمای تازه میداشت از ان میخوردیم. امام حسن فرمود خرما میل داری زبیری گفت اری حضرت دست بسوی اسمان. برداشت ودعا کرد بسخنی که من  انرا نفه
همتی در ادامه تصریح کرد: روستاهای مجاور محل دپو مثل فولاد محله و اگره نیز درگیر این موضوع شده‌اند که طبق گزارش‌ های محلی ارائه‌ شده علاوه بر بوی تعفن، انباشت زباله‌ ها، افزایش حشرات موذی، موش و مگس را به دنبال داشته و همچنین در صورت متوقف نشدن دپوی زباله، بیماری سالک تهدید جدی برای مردم روستایی است.

احمد همتی در بازدید از محل دفن و انباشتن زباله استان مازندران در روستای فولاد محله سمنان ضمن بیان اینکه این سایت سلامت اهالی فولاد محله و

از لوازم تزئینی کریسمس که معمولا برای تزئین درخت کریسمس بکار می رود ریسه می باشد. ریسه ها در انواع مختلفی می باشند مانند ریسه های کاغذی، چراغ دار، پلاستیکی و غیره. ریسه درخت کریسمس برفی کد 01 که در طرحهای ریز برفی می باشد یکی از لوازم مناسب برای تزئین درخت کریسمس می باشد. این ریسه 200 سانتی متر بوده و از جنس پلاستیک می باشد.
برچسب‌ها: ریسه درخت کریسمس, کریسمس, درخت کریسمس
تهرانپارس محله ای در شرق تهران است که مناطق 4 و 6 شهرداری را در بر می گیرد . تهرانپارس خود شامل دو منطقه تهرانپارس غربی و تهرانپارس شرقی است .
در گذشته های بسیار دور این محله از آبادی ها و روستاهای بسیاری تشکیل شده بود . در سال 1310 این محله توسط یکی از سرمایه داران زرتشتی خریداری شد و تهرانپارس در آن جا ساخته شد . سپس توسط فرانسویان تهران پارس مدرن ساخته شد و نامش به تهران پاریس تغییر یافت .
این محله تا پیش از انقلاب محل اقامت تعداد زیادی از آمریکا
بسم الله الرحمن الرحیم
(شهید محمد رضا تورجی زاده)
یکی از همرزمان شهید اینگونه تعریف می کرد:
بعد از نماز ظهر  کل بچه های گردان دور هم جمع شده بودند.ناگهان 
یکی از مسئولین آمد و گفت: دستشویی های اردوگاه خراب شده! 
الان هم برای تعمیر چند نفر رو اوردیم اما می گویند
ادامه مطلب
درختان بخش مهمی از زندگی ما هستند. به محیط زندگی ما زیبایی و آرامش می بخشند، شهرها و معابر ما را زینت می دهند و به بهبود شرایط آب و هو ا کمک می کنند. درختان از خاک در برابر فرسایش مخافظت می کنند و منبع تغذیه و زیستگاه انواع گونه های جانوری هستند. حیات کره زمین و جانداران آن، بدون درخت ممکن نیست. به همین دلیل صرف هزینه و نیرو برای توسعه درخت کاری یک سرمایه گذاری مهم و ضروری محسوب می شود.

ادامه مطلب
یادواره شهدای آبروی محله به همت پایگاه مقاومت مسجد خیرات در محله شهید "کاظم ذوالانوار" و شهید "علیرضا جهانی فر" با حضور احالی محله برگزار شد

سخنرانی حجت الاسلام انجوی امیری ، امام جماعت مسجد خیرات شیراز

سخنرانی حجت الاسلام ذوالانوار

سخنرانی سرهنگ شیبانی ، مسئول بسیج فرهنگیان سپاه فجر فارس
امام‌باقر‌علیه‌السلام:پیامبر‌اکرم‌صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم‌از‌کنار‌قبر‌قیس‌بن‌فهد
گذشتند،‌در‌حالیکه‌قیس‌در‌عذاب‌بود،پیامبر‌دو‌تکه‌چوب‌بر‌قبر‌او‌گذاشتند،و‌بعد‌
فرمودند:یخفف‌(عنه)ما‌کانتا‌خضراوین،یعنی،‌تا‌وقتی‌این‌دو‌چوب‌تر‌هستند‌صاحب
قبر‌عذاب‌نمیشود.
از‌امام‌صادق‌علیه‌السلام‌:الجریده‌تنفع‌المومن‌والکافر.یعنی:این‌چوب(درخت‌خرما)
‌برای‌مومن‌وکافر‌مفید‌است.
ولذا‌بهتر‌آنست‌که‌این‌د
باربری های تهرانسر

محله تهرانسر یکی از محله های غرب تهران است، جمعیت این محله به حدود 100 هزار نفر می رسد و این پر جمعتی به علت داشتن هوای نسبتا پاک است که در منطقه غرب تهران وجود دارد، در این صفحه می خواهیم باربری های تهرانسر و خود محله تهرانسر را به شما عزیزان معرفی کنیم، محله ای که عملیات اسباب کشی منزل و حمل بار در آنها زیاد صورت میگیرد، لذا ما هم به معرفی بهترین شرکت های باربری در تهرانسر و قیمت های خدمات اسباب کشی و حمل بار پرداخته ایم ،پ
اگر قصد اجاره کردن آپارتمان در جردن را دارید بهتر است کمی با این محله آشنا شید و حتما این مقاله را مطالعه کنید. به این نکته توجه داشته باشید که محله جردن پر ترافیک است و البته با قیمت های بالا اما جزو محله های شمال شهر و لاکچری نشین تهران است. پس هنگام اجاره آپارتمان در جردن (اجاره خانه در جردن) به همه این موارد توجه کنید.
محله‌ی جردن با نام های دیگری چون نلسون ماندلا یا همان آفریقا در تهران قرار دارد که این محله مناطق 1، منطقه 3 و منطقه 6 را در ب
فتوکلیپ« بَشی امّا نَبی هرگی فراموش» داوود خانی‌خلیفه‌محله  در اینستاگرام
ندونْسَم تاجَ‌ سر، خونَ جگر بی؟
لاکوی! نیمه‌شبون می‌اشکَ تر بی
بَشی امّا نَبی هرگی فراموش
تو هم خونَ جگر هم تاجَ‌ سر بی‌
بازسرایی 16 فروردین 1399 خورشیدی
بچه‌های محل ما با وجود سردی هوا هم دست از بازی توی کوچه برنمی‌دارن. کافیه از مدرسه بیان بیرون ناهار خورده و نخورده، دارن بازی می‌کنن تا آفتاب که غروب کرد و اذون که شد بعضیا‌شون به‌زور پدر و مادر و بعضیا به‌خاطر تاریکی هوا می‌رن خونه.
اصلا خسته نمی‌شن، از اول ظهر که شروع می‌کنن تا غروب صدای جیغ و دادشون میاد اکثرا هم فوتبال می‌زنن. نمی‌دونم این همه انرژی از کجاس! البته اینکه محله پایین شهر هستیم هم بی‌تاثیر نیست.
توی محله شما هم هنوز بچه
به نام خدای شنهای طبس

نام مقدّس حضرت علی (ع) در زبور داوود سلام اللهنام مقدّس حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام در زبور داوود علیه‌السلام چون خورشید می درخشد. داوود علیه السلام از متولد شدن امیرالمؤمنین علیه‌السلام با صراحت و دقت در جزئیات، خبر می دهد. حکیم سیالکوتی در کتاب "علی و پیامبران" نوشته‌ای را از نسخه بسیار قدیمی زبور که نزد "احسان الله دمشقی" پیشوای دینی مسیحیان شامات موجود بوده، نقل می کند که به شرح زیر است:« مطعنی شل قثو تینمر قث
همچو شب باده تو از باده شب آمد ه ای،
ساغر لاله به کف بزم طرب آمده ای.
از کویری، که همه تشنه دیدار تو بود، 
ز سراب نظری دشت عرب آمدی،
 خنده شید شده دشمن هر شبنم گل،
جان به لب آمد و تو خنده به لب آمده ای.
کُشته ای غمزدگان را همه با غمزه و ناز،
از غزای غرض خود به غضب آمده ای.
روی خود تابی ز من، این دل من تاب نداشت،
تب طبخاله به لب حال عجب آمده ای.
همچو شب باده تو از بادیه شب آمده ای،
که برون از حد معیار ادب آمده ای.

می‌کند غروبْ آفتاب و می‌کنی طلوع در خیالِ من                   
می‌شود زلال‌و پرستاره طاقِ آسمانِ حس‌و‌حالِ من
دست برنمی‌کَنم به‌هیچ حالت از طراوتِ خیالِ تو         
‌ای فروغ چشم ‌و روشنیِ راه و آفتابِ بی‌زوالِ من!
شلمان؛ هفدهم مهر 1398 خورشیدی-داوود خانی خلیفه‌محله
اینکه هاوکینگ بگوید:
«دنیا، همه‌اش ماده، نرش پیدا نیست
وَ خود از هیچ پدید آمده  است»،
یا اَنِشیتَین، تأسف بخورد که چرا:
« بر زمین، این کره‌ی خاکیِ ما
قد یک شبنم  آویخته‌ای است توی عالَم‎؛ اما
‌خُلیّ وُ بی‌خِرَدی؛ بی‌پایان وَ خران بسیارند؟!»‎؛
من گمانم این‌است:
«گیتی آدم‌بِشو نیست!»
شلمان؛ 3 شهریور 1398 – داوود خانی خلیفه‌محله(لنگرودی)
گیلکی‌غزل: «لاکولاکوجؤن!» داوود خانی‌خلیفه‌محله در وبگاه آپارات
باصدای شاعر: داوود خانی‌خلیفه‌محله
وزن غزل: فاعلاتُ‌فاعلاتُ‌فاعلاتُ‌فاعلن
**
لاکو‌لاکوجؤن بشی ببویْ مه‌واسه تاسیؤن             
دیل‌خجیری زیندگی تومؤنأبو مه ناگمؤن
یأد أبِه‌نومأ که مؤنه آب‌و‌شؤنه بؤده شی               
نیشتی پس‌تلار سر اَمِه مه‌به هَشؤن‌واشؤن
چاغ‌سر اَمِه یواشه آب تأ ویگیری‌یأ                   
خئس بیئم بگؤم ته دوس دئنم، بو لال می‌زوؤن
ازبقیع تاکربلاخط شهادت آمده/یاوران نینوایی برحمایت آمده/حضرت سجادباشد گلفشان عاشقی/برحسین وزینب او باکرامت آمده/اوپیام کربلارابرده است تاشهرشام/شیعیان مرتضی راهم امامت آمده/دیده است باچشم گریان داغ جانسوزحسین/تاقیامت حضرت او با روایت آمده/دین پاک مصطفی را حجتی والاگهر/از تبارفاطمیه بین ولایت آمده/باولایت تاشهادت هست زین العابدین/یادعباس دلاور درشجاعت آمده/خاطرات قتلگاه و تل زینب دردلش/اشک چشمان بهاری بررسالت آمده/خیمه آل عبارا دشمنا
داستانک :شماره 100

. . .
به خاطر بیماری مادرت
میخواستیم تو رو سقط کنیم
ولی ، فاطمه این اجازه رو نداد...

خودش رفت برای اینکه تو زندگی کنی

روزای آخر عمرش ازم قول گرفت مراقبت باشم ،

جواد!

من فقط به خاطر قولی که به مادرت دادم ،
رضایت نامه رو امضا نمیکنم

وگرنه

این همه نوجون تو جبه شهید شدن ،
تو هیچی از اونا کم نداری....
درخت جوان شاخه‌هایش را تکانی داد، خستگی در کرد و همانطور تنومند ایستاد. چشمش به یک درختچه سبز افتاد؛ کمی آنسوتر. کش و قوسی به بدنش داد و برگهایش را رساند روی سر درختچه. لبخند او را که دید دلش قرص شد، لبخندی تحویلش داد و همانطور ایستاد. روزها می‌گذشتند و درخت برگهایش بزرگتر میشد و پهن‌تر و خودش تنومندتر‌. شاخه‌ی بالای سر درختچه زیادی بلند و پهن شده‌بود و نمی‌گذاشت نور به درختچه برسد ولی او برایش مهم نبود. مهم این بود که درخت کنارش بود. کم‌

کتاب خردل خر است: مجموعه داستانک های تلخ و شیرین از جنگ و صلح

کتاب خردل خر استنویسنده: مهدی نورمحمدزادهانتشارات: روایت فتح
بریده کتاب:
داستان سفید۳۸:« دیسک بین مهره های ۴ و ۵ وضعش خیلی خرابه! اگر مواظب نباشین و استراحت نکنین مجبور به جراحی میشیم! حتی یک بسته چند کیلویی هم نباید بلند کنین و الا کرختی پاهاتون روز به روز بدتر میشه… .»عکس ام آر آی کمرش را داخل کیفش قایم کرد و به آرامی از پله‌های مطب پایین رفت.-دکتر چی گفت؟زن پشت ویلچر شوهرش ای

مجموعه «فرمانروایان مقدس» با کیفیت بسیار بالا تعداد قسمت: بیش از ۲۰ قسمت
مجموعه فرمانروایان مقدس یکی از پویانمایی‌های پرطرفدار، جذاب و آموزنده میباشد. دارای نکات تربیتی‌ و ...
داستان حضرت سموئیل (ع)
داستان فرمانروایی طالوت
داستان نبرد حضرت داوود (ع) و جالوت
داستان فرمانروایی حضرت داوود (ع)
داستان نبرد حضرت داوود (ع) با آرامیان
داستان حضرت سلیمان (ع) و آدونیا
داستان فرمانروایی حضرت سلیمان (ع)
#تصویری #پویانمایی #ف
توی حیاط یک خانه قدیمی، دو تا درخت بزرگ بود. یکی این طرف حیاط و یکی آن طرف حیاط.
چند تا مورچه نزدیک درخت این طرف حیاط، توی باغچه زندگی می کردند.یک روز مورچه کوچک به مادرش گفت: ای کاش می شد به باغچه آن طرف حیاط می رفتم تا از درخت بزرگش بالا بروم.به نظر من دنیا از آن طرف حیاط خیلی قشنگ تر است!
مادر مورچه کوچک آهی کشید و گفت: خیلی فکر خوبی است، اما تا وقتی که این مرغ و خروس ها توی حیاط هستند نمی توانی از آن عبور کنی. همین چند روز پیش که من از لانه کمی دور

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروش ماسک و نقاب و صورتک بالماسکه